Co potom?

... debata volbám

Co potom?

Příspěvekod Nick » 8.11.2010, pondělí 17:03

Nelze přehlédnout, že v současné době finišují povolební vyjednávání ohledně složení orgánů obce. Tak jsem zaslechl, že se plánuje změna ve vedení obce. No, nemám nic proti změnám, ale pokud něco funguje, je pitomost to měnit. Starostka i místostarosta spravují obec dobře. Zejména místostarosta, člověk vzdělaný, pracovitý, obětavý, je mužem na pravém místě. Není náhoda, že dostal největší počet hlasů. Takového tato obec ještě neměla a proto by neměl být vyměněn. Tento názor zastávám i přesto, že jsem pravicově orientovaný. Jsem voličem ODS, ale pouze na celostátní úrovni. V obecních volbách se řídím jinými kritérii. Dokud budou na kandidátce ODS místní kmotři, nebudu je volit. Myslím, že tento názor nesdílím sám, jinak by se nestalo, že lídr místní buňky ODS ve volbách neuspěl. Jestli někdo kope za obec a za občany, je mi jedno jakou má jeho dres barvu.

Celý ten obecní vyjednávací kvas je, kromě ideálů nováčků, ovlivněn vědomím vlastní důležitosti, touhy po moci, po dobře placeném místě, bublá v něm směs závisti, nenávisti, dávného nepřátelství, touhy po odplatě a to dokáže jednoho zaslepit. Doufám, že zastupitelé se nad to všechno povznesou, budou hlasovat srdcem a ne podle toho, jaké jim vyjednávací týmy slíbili pašalíky. Nechci se nikoho dotknout, ale pokud budou do obou funkcí současně zvoleni noví lidé, budeme mít problém. A oni taky. Potrvá jim dlouho než nastudují složitou legislativu, zorientují se v problematice stavební, odpadové, územní, finanční, grantové a pod. Do té doby budou loutkami v rukách kmotrů a čas nepočká.

Stranám se nedivím, ale pokud vy, vážení nezávislí zastupitelé chcete změnu, tak jednejte postupně a s rozvahou, k radikální není důvod. Máte tu moc, ale i odpovědnost. Pamatujte na Komenského slova, byť pronesené v jiné souvislosti, kdy „všelikeré kvaltování toliko pro hovada dobré jest“.
Uživatelský avatar
Nick
 
Příspěvky: 4
Registrován: 2.9.2010, čtvrtek 14:49

Re: Co potom?

Příspěvekod mad » 8.11.2010, pondělí 17:33

Nevím Nicku kdo jste, ale jsem nadšen z toho, že takoví vnímaví a objektivní lidé mezi námi jsou.
Hezky a pravdivě napsáno, cítím to stejně a je mi z toho smutno.
mad
 
Příspěvky: 3
Registrován: 5.9.2010, neděle 11:47

Re: Co potom?

Příspěvekod Nick » 11.11.2010, čtvrtek 14:52

Už je potom. Nebo po všem?

Tak tamtamy nelhaly. Úplní nováčci povedou tuto nešťastnou obec. Já, být starostou, trval bych na zkušeném místostarostovi. Ale to mi naštěstí nehrozí. Faktem však je, že máme ve vedení obce samé nové tváře. Tedy až na jednu, ale ta už naštěstí v radě zapustila kořeny. No, uvidíme, jak se jim povede. K tomu, aby dobře, jim přeji hodně, ale opravdu hodně štěstí, budou ho potřebovat. Gratulovat jim ale nebudu. Nic nevyhráli. Snad jenom dobře placené nejisté místo. Nemohu jim gratulovat, protože je vlastně lituji. Až se proberou z oslav, rychle pochopí do čeho se nechali nalákat. Dostali nabídku, o jaké se jim před volbami zřejmě ani nezdálo. Lidsky je chápu, nejsou v tom ale docela nevinně. Rozhodující krok museli učinit sami. Jsou vysokoškolsky vzdělaní, určitě znalí svých oborů. Jenomže tohle je jiný obor. Dnes již natolik složitý, že se jako samostatný studuje na vysoké škole. Potrvá jim dlouho než se v něm zorientují. A z toho mám obavu. Poběží čas a čas jsou peníze. V tomto případě obecní. Nebojte, my vám pomůžeme. To byla nejčastější věta, kterou od těch, co jsou za tento stav odpovědní, slyšeli. Jsem ale vážně zvědavý jak. Jediný, kdo má v radě potřebné zkušenosti, je doktor Maťa. To každý druhý den místo do práce bude chodit na úřad? Nebo tam pojede rovnou z práce každý den a domů se jenom vyspat? Asi ne. Bývalá starostka i bývalý místostarosta mají už teď jiné starosti. Nebo pomůže některý z bývalých matadorů, ale jak to potom bude s agendou, která je důvěrná. Výběrová řízení, zamýšlené prodeje pozemků, nová výstavba, změna územního plánu, investice obecně, jednoduše informace, které jsou v určitém stádiu zneužitelné. To už je lepší, pomocníků by bylo hodně. Ale podstoupí starosta toto riziko? Určitě mu je známo, že co ví dva, se neutají. A navíc, co s tolika lidmi, mohli by si na chodbách překážet, ani parkovat není kde. A co pan Sobotík? Bydlí kousek, je zkušený, v důchodu, času má dost. To je ono. A je po problému. Ale nebude to lidem divné, že je pořád na úřadu? To by se mělo nějak ošetřit. Dát mu nějaký oficiální titul, např. podstarosta. Á to je blbost, neznělo by to věrohodně když ho bude starosta poslouchat. Už to mám, co takhle asistent starosty. Je to moderní, nikdo nemůže mít námitky. I plat by dostal, mobil, možná i auto. Že na to nejsou peníze? Tak se něco prodá, třeba hukvaldský dvůr, stejně je zchátralý. Že minule jeho prodej kmotři zablokovali, teď už vládnou, to je jiná a jenom blbec nemění názory. No jo, ale co když nedejbůh asistent onemocní. Nevadí, paní Sobotíková to zvládne. Je totiž jediná, která se tam teď vyzná, úřad má v malíčku. Bez problémů zvládne obec řídit, i když starostové budou ve studovně nebo zrovna na kraji či v Praze vyřizovat štědré dotace. Takže to asi nakonec nebude tak horké. Hned jsem klidnější a mohu jít dělat něco užitečnějšího.
Uživatelský avatar
Nick
 
Příspěvky: 4
Registrován: 2.9.2010, čtvrtek 14:49

Re: Co potom?

Příspěvekod Andy » 15.11.2010, pondělí 13:22

Podle meho nazoru pouze a jen za mou osobu jsem moc fandila Lukasovi. Je to clovek, ktery uz vi jak to chodi, kde jit, kde nejit, jak se chovat ci nechovat, Lukas uz v tom umel chodit, pro obec udelal opravdu hodne.......
Dejme sanci novemu zastupitelstvu, neodsuzovala bych je, uvidime, cas ukaze..........pak muzeme treba srovnavat....... uvidime.
Andy
 
Příspěvky: 1
Registrován: 9.9.2010, čtvrtek 11:33


Zpět na Volby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron