Oblast životního prostředí a infrastruktury na období 2010 -

... debata volbám

Oblast životního prostředí a infrastruktury na období 2010 -

Příspěvekod L. Strakoš » 7.10.2010, čtvrtek 10:02

Vážení spoluobčané,
dostává se Vám do rukou již čtvrtý předvolební leták kandidátů ČSSD, v komunálních volbách v obci Hukvaldy, ve kterém bychom Vás rádi seznámili s naší vizi v oblasti životního prostředí a infrastruktury v obci Hukvaldy, na volební období 2010 – 2014.
Možnosti, jak bychom mohli přispět ke zlepšení životního prostředí a infrastruktury na Hukvaldech v nadcházejícím období je několik a zaměřit bychom se chtěli zejména na tyto problematiky:

Separovaný sběr

Separovaný sběr odpadů je v naší obci zaveden již řadu let. V současné době je organizován sběr prostřednictvím barevně odlišených nádob rozmístěných po obci. Do nádob je odděleně sbírán plast, papír s nápojovým kartonem, sklo barevné a sklo bílé. Pro zvýšení množství a kvality separovaného sběru musíme zvýšit povědomí občanů o příznivých dopadech třídění odpadů na životní prostředí. Nárůst množství vytříděných odpadů sebou zároveň přináší větší odměny za vytříděný odpad od společnosti EKO-KOM, které mohou být použity na rozvoj systému sběru. Ke zvýšení povědomí občanů využijeme nejen místní tisk a televizi, ale rovněž nabídku svozové společnosti, která pořádá odborné exkurze a školení zaměřené na třídění odpadů.

Oddělený sběr a využívání biologicky rozložitelných odpadů

Biologicky rozložitelné odpady, mezi které patří zejména tráva, listí a ořezy dřevin, nevznikají v obci pouze z údržby veřejné zeleně, ale trápí se s nimi většina domácností, žijících v rodinných domech. Trávu, listí a větve lze úspěšně kompostovat přímo na zahradách, za použití různých typů kompostérů a vyrobený kompost je výhodné opět vracet zpět k pěstovaným plodinám. Při současném hektickém životním stylu je však stále více těch, kteří nechtějí nic pěstovat, ale raději zahradu využijí k odpočinku a relaxaci. Vznikají tak problémy, co s posečenou trávou. Hodláme v naší obci zřídit tzv. malou kompostárnu, kde by mohli občané obce bezplatně trávu odvézt a předat ke kompostování. Vyrobený kompost by se poté používal jako hnojivo pro údržbu veřejné zeleně v obci.

Sběrný dvůr


K modernímu systému nakládání s odpady v obci bezesporu patří sběrný dvůr. Je to zařízení, kde mohou občané odložit upotřebené odpady, které zejména pro své velké rozměry nelze uložit do popelnic. Jedná se o objemné odpady, jako jsou staré kusy nábytku, koberce, ale i vysloužilé elektrospotřebiče a podobně. Na sběrný dvůr mohou být odloženy i nebezpečné odpady, mezi které patří plechovky od barev, nádoby od různých postřiků, odpadní oleje baterie, léky apod. Otevírací doba je přizpůsobena požadavkům občanů, aby zde mohli odpady donést v době, kdy to právě potřebují. O zřízení sběrného dvora v obci Hukvaldy budeme v nadcházejícím volebním období samozřejmě usilovat.

Zeleň v obci

K vzhledu naší obce samozřejmě patří i obecní zeleň, o kterou máme v úmyslu samozřejmě také ve velké míře i nadále pečovat. Jak jistě víte, tak v minulých letech, kdy obec Hukvaldy obdržela finanční prostředky na úpravu zeleně, byly upraveny dvě aleje v obci. Na tyto práce bychom chtěli navázat a provést úpravu vzrostlých stromů v okolí školy „Mládeži“ v Rychalticích a také provést zmlazení dalších stromů a dřevin v obci Hukvaldy.

Mosty, lávky a místní komunikace

K obci rovněž neoddělitelně patří i mosty, lávky a místní komunikace. Budeme usilovat o opravy lávek, které jsou ve špatném nebo v havarijním stavu. Z důvodu lepší dostupnosti všech občanů v obci je nutno udržovat v bezvadném stavu i místní komunikace. Z tohoto důvodu bychom chtěli postupně během volebního období horší komunikace, kterých je v obci několik, opravovat. Samozřejmě budeme usilovat o vyřešení mostu v Dolním Sklenově, na kterém se zatím prováděly jen ty nejnutnější opravy.

Kanalizace

K nejdůležitějším a finančně nejnáročnějším akcím, které povedou ke zlepšení životního prostředí patří bezesporu odkanalizování naší obce. Sami všichni nejlépe víme, jak je to ve většině domácností v obci s odváděním odpadních vod. Je jasné, že odkanalizování všech domů v obci není možné, ale budeme usilovat, aby se zrealizovalo odkanalizování alespoň v rozsahu projektové dokumentace, která je již od července zpracována. V současné době je také již zažádáno z Ministerstva životního prostředí o dotaci na odkanalizování a my se budeme snažit, abychom finanční prostředky na odkanalizování pomohli do obce přinést.

K dosažení těchto cílů budeme samozřejmě potřebovat Vaši podporu. Proto budeme vděčni za každý hlas, který v letošních komunálních volbách odevzdáte kandidátce č. 6, což je právě kandidátka ČSSD.
Ing. Luděk Žáček st.
Bc. Lukáš Strakoš
L. Strakoš
 
Příspěvky: 6
Registrován: 13.9.2010, pondělí 7:37

Zpět na Volby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron