Volnočasové aktivity na období 2010 - 2014

... debata volbám

Volnočasové aktivity na období 2010 - 2014

Příspěvekod L. Strakoš » 7.10.2010, čtvrtek 9:55

Vážení spoluobčané,
do rukou se Vám dostává další leták kandidátů ČSSD pro letošní komunální volby v obci Hukvaldy, ve kterém bychom Vás blíže seznámili s další oblastí našeho zájmu, kterou jsou volnočasové aktivity v naší obci.
Kandidáti ČSSD jsou si plně vědomi, že v dnešní uspěchané době, kdy na nás působí ze všech stran dopadající vyhlídky nelehké budoucnosti, jsou volnočasové aktivity významnou součástí života v naší obci, při nichž právě tyto mají nemalý vliv například na zkvalitňování mezilidských vztahů a občanské soudržnosti, o jejichž důležitosti netřeba polemizovat.
Naši prioritou pro další období bude hlavně podpora  volnočasových aktivit vycházejících z činnosti Tělovýchovné jednoty Sokol Hukvaldy, Sboru dobrovolných hasičů jak v Hukvaldech, tak v Rychalticích a dalších sdružení a zájmových organizací v obci. Základem je trpělivá a kvalitní práce s  mládeží, která se pak odráží v budoucím chodu jednotlivých oddílů, sborů a sdružení. V současné době má mládež široké spektrum výběru aktivit i mimo obec a hlavně se narodila do světa výpočetní techniky. Je potřeba dostat je od počítačových klávesnic na sportoviště a zachránit tak tradice obce, založené v minulosti. Chtěli bychom zde ocenit práci trenérů, vedoucích SDH a ostatních nadšenců, kteří zajišťují chod jednotlivých organizací ve svém volném čase. Je na čase oživit tyto společenské aktivity a strhnout ostatní, aby se přidali k těm, kterým na budoucnosti obce záleží.
TJ Sokol Hukvaldy oddíl kopané ve spolupráci ze Základní školou Leoše Janáčka v Hukvaldech nově zavedl nepovinný sportovní předmět - kopanou. Bez nejmenších „čutálistů“ nebude kvalitní a početná základna pro další věkové kategorie a hrozba případného zániku bude reálná stejně jako tomu je v okolních obcích. S těmito problémy se potýkají i SDH jak v Hukvaldech, tak i v Rychalticích.
Základem pro každou práci je prostředí. Současné sociální vybavení areálu TJ SOKOL je zastaralé a co však hůře v havarijním stavu. Naším záměrem je v příštím volebním období dokončit započatou přestavbu budovy, kterou oddíly TJ ke své činnosti využívají, aby reprezentace obce na sportovním poli probíhala v důstojných podmínkách. Šatny TJ Sokol Hukvaldy využívá převážná část členů, nemluvě o návštěvnících a hostech.
Aby bylo možné pokračovat i v tradici hasičstva v obci, kterou máme v plánu rovněž podporovat, bude nutné se postarat i o zázemí zejména pro nejmenší hasiče. Zde se jedná především o udržení alespoň současného stavu obou hasičských zbrojnic, které v obci máme a také o zajištění hasičské výzbroje pro mladé hasiče.
V příštím volebním období máme v záměru i podporu projektu výstavby multifunkčního hřiště s umělou trávou v areálu základní školy a nadále budeme spolupracovat s vedením školy na zlepšování sportovních podmínek.
Rádi bychom v příštím roce společně s obecním úřadem, tělovýchovnou jednotou, základní školou a sbory dobrovolných hasičů v Hukvaldech i Rychalticích, realizovali projekt Mezinárodních sportovních her. Tento projekt je spolufinancován Fondem mikroprojektů v Euroregionu Beskydy, operačním programem přeshraniční spolupráce Česká republika – Polsko. Za spoluúčasti partnerského polského města Wisla a nedaleké obce Fryčovice, plánujeme uspořádat mezinárodní turnaj v kopané, tenisu, volejbalu a hasičském sportu a v následujícím období pokračovat v této spolupráci a pozvednout život obce těmito sportovními aktivitami.
Dalším odvětvím, které bychom chtěli podporovat je samozřejmě i kultura v obci. Bez kultury si určitě život nedovede snad ani nikdo představit. Budeme se snažit podpořit různé festivaly, ať už se bude jednat o moderní nebo vážnou hudbu. Chtěli bychom nadále spolupracovat s místními hasiči, školou, sportovci a ostatními spolky, které budou mít zájem a společně pokračovat v uspořádávání dalších ročníků Dne obce, aby nejen v plesové sezóně, ale i během léta bylo občanům umožněno se bavit.
Vždyť nejen prací je člověk živ a myslíme si, že občané obce Hukvaldy si zaslouží ne menší pozornost, než-li návštěvníci, kteří do naší obce přijíždějí za relaxací.
Netvrdíme, že výše uvedené plány se nám podaří plně realizovat, ale jsme připraveni se o to osobně zasadit.
K dosažení tohoto cíle potřebujeme to jediné a tím je vaše podpora, které si nesmírně vážíme.


V Hukvaldech 4. 10.2010


ŠLOSAR Pavel - nezávislý kandidát do zastupitelstva obce Hukvaldy za ČSSD, předseda oddílu kopané, člen TJ Sokol Hukvaldy a SDH Rychaltice
Ing. PUNDA Radek - nezávislý kandidát do zastupitelstva obce Hukvaldy za ČSSD, trenér družstva mužů oddílu kopané TJ Sokol Hukvaldy
L. Strakoš
 
Příspěvky: 6
Registrován: 13.9.2010, pondělí 7:37

Zpět na Volby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron