Školství a média

... debata volbám

Školství a média

Příspěvekod mad » 6.10.2010, středa 20:22

Volby do zastupitelstva obce Hukvaldy jsou již takřka za dveřmi a další oblastí, se kterou Vás chceme seznámit je oblast školství a médií.
Kandidáti ČSSD jsou si plně vědomi toho, že škola je nedílnou součástí obce a je nutné dění kolem školy nejen sledovat ale i aktivně se o něj starat.
Budova školy je jedním s největších majetků obce
a proto se jako řádný hospodář chceme i nadále o tuto
budovu starat, jako v tomto volebním období, kdy byla
kompletně zrekonstruována školní kuchyně, tak aby
vyhovovala nejen potřebným normám, ale hlavně aby se v ni
paním kuchařkám dobře vařilo a dětem chutnalo.
V dalším období se chceme zasadit v co nejkratším termínu o realizaci akce zateplení budovy včetně
výměny oken. Na tuto akci byla již v tomto volebním období
zpracována projektová dokumentace za 314 tis.Kč.Tato akce bude mimořádně finančně nákladná a naším cílem je získat pro realizaci maximum finančních prostředků pomocí dotací.
S touto akcí souvisí i rekonstrukce kotelny, kde je našim cílem využít možnosti instalace jak zdrojů obnovitelných energií, tak např. kogeneračních jednotek.Tímto by došlo nejen ke
značným úsporám nákladů na vytápění ale také by se zvýšila
možnost dosáhnout lépe na dotace a tím šetřit nemalé obecní peníze.
Velkou investiční akcí, kterou bychom chtěli také realizovat je vybudování školního hřiště za cca 8 mil.Kč, na které je již také zpracována projektová dokumentace. Toto hřiště vnímáme jako velkou výzvu, jelikož podmínky pro kvalitní výuku tělesné výchovy ve škole prostě nejsou a nedostatečná fyzická kondice našich dětí po tomto areálu přímo volá.
Samozřejmostí pro nás bude i podpora provozu školy, včetně mimoškolních aktivit, neboť si uvědomujeme, že tyto činnosti jsou pro chod obce potřebné a vlastně vše podstatné co děje v obci nějakým způsobem souvisí se školou.
Proto budeme i nadále podporovat jak akce doposud podporované, jako např. každoroční lampiónový průvod, tak i akce nově vzniklé jako např. Dětský den alias Mejdan za školou apod.
Vážení občané, jak vidíte výše, naše vize v oblasti školství je jasná.Přestože jsme si vědomi, že pro realizaci všech naplánovaných akcí nebude lehké sehnat nejen dostatek finančních prostředků, ale někdy i vůli některých zastupitelů, věřte, že za těmito cíli půjdeme s plným vědomím obtížnosti úkolu a hlavně s odhodláním tyto náročné cíle splnit tak, abychom se mohli všichni společně pyšnit dalším zvelebeným kusem obce.
K dosažení tohoto cíle potřebujeme to jediné a tím je vaše podpora, které si nesmírně vážíme.
Další oblastí, kterou jsme chtěli v tomto volebním období zlepšit, je komunikace s občany.Myslíme si, že i na tomto poli se udělal kus práce, i když víme, že ne vše je tak, jak bychom si představovali.
Samozřejmě se pokračovalo ve vydávání Hukvaldského občasníku a pro rychlejší informovanost bylo započato s vydáváním informačních letáčků s aktuálními informacemi, které měly mezi občany kladnou odezvu.V tomto bychom chtěli pokračovat i nadále a dokonce ještě častěji, tak aby každý občan věděl vše z první ruky.V rámci on-line informovanosti bude předmětem diskuze zavedení předávání informací pomocí SMS zpráv, tak jak se již osvědčilo v několika sousedních obcích.
Dalším významným informačním kanálem je internet, kde se podařilo lépe doladit webové stránky obce, rovněž zavést archív vysílání obecní televize a také rozjet internetovou televizi.Tuto bychom rádi rozvíjeli dále ze současného zkušebního provozu.Rovněž se povedlo zvýšit rychlost internetového připojení a několikrát i propustnost internetu, v čemž hodláme pokračovat i nadále, včetně zajištění stability systému pomocí nového optického kabelu, který zajistí jak lepší podmínky pro internetové připojení, tak i další možnosti kabelové televize.
I ta doznala vylepšení, byly přidávány nové kanály včetně digitálního vysílání a rovněž obecní Info kanál je na vysoké úrovni i díky spolupráci s TV studiem Sněženka i správcem sítě p.Domčíkem.Věříme, že se nám podaří i tady odvádět práci na nejvyšší úrovni, ke spokojenosti všech občanů.
Naši prioritou pro další období bude hlavně aktuálnost informací na všech uvedených informačních kanálech, protože jen přesné a včasné informace mají smysl, stabilita a kvalita internetového připojení a rovněž udržování programové nabídky televize dle současných trendů při rozvoji digitalizace televizního vysílání.
Neslibujeme, že všechny naše vize splníme ihned, ale slibujeme, že pro jejich splnění uděláme maximum.

Ing.Martin Dryják
Zastupitel za ČSSD, předseda mediální komise Rady obce, předseda Unie rodičů při Základní škole LJ Hukvaldy.
mad
 
Příspěvky: 3
Registrován: 5.9.2010, neděle 11:47

Zpět na Volby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron